سه‌شنبه , 19 اکتبر 2021
قالب وردپرس درنا توس

سابسیژن چیست ؟ (قسمت اول)

سابسیژن چیست ؟

سابسیژن

سابسیژن چیست ؟

سابسیژن چیست ؟ ساب یعنی زیر و سیژن یعنی برش به بیان دیگر سابسیژن به مفهوم برش در زیر پوست می باشد که البته بدون تیغ انجام می شود.

یک روش جراحی جزئی است که برای درمان زخم ها اسکار های پوستی استفاده می شود.

سابسیژن درمان جراحی سرپایی ساده و ایمنی است. این عمل جراحی برشی زیر جلدی نیز نامیده می شود. سابسیژن پوست عموماً برای رفع اسکارهای دره‌ای شکل و واگنی (boxcar)، یعنی جای جوش فرورفته و بزرگ شونده با لبه‌هایی با شیب ملایم مناسب است.

سابسیژن چیست :

سابسیژن برای رفع اسکار چکشی (ice pick)، یعنی اسکار شبیه به منافذ بزرگ و عمقی توصیه نمی‌شود.

سابسیژن می تواند بسیاری از مشکلات و معضلات پوستی را درمان کند و باعث تولید کلاژن و الاستین در زیر پوست شود .

با تولید کلاژن و الاستین فرم پوست تغییر کرده و ساختار آن وارد شوک خواهد شد، ترمیم زخم های پوست و البته بهبود ظاهر چین و چروک های ناشی از بالا رفتن سن و یا موروثی از نتایج تولید این هورمون بسیار مفید خواهد بود .
پزشک ناحیه درمان را با مداد سفید علامت می‌زند و موضع را با ماده‌ای به نام لیدوکائین آدرنالین یا تامیسنت بی‌حس می‌کند.

سابسیژن چیست :

لیدوکائین علاوه بر اثر بی‌حسی، پوست را سفید می‌کند تا کبودی به حداقل برسد. همچنین محلول تامیسنت (حاوی اپی نفرین، لیدوکائین و نرمال سالین) کاملا متورم و بی حس می گردد. اپی نفرین موجود در این محلول موجب تنگ شدن موضعی عروق شده و احتمال خونریزی را اندک می کند.

پزشک با استفاده از سوزن مخصوص به نام سوزن های هیدرودرمیک Bevelled وارد بافت فیبروتیک که بین ناحیه زیر پوستی و درم می شود و به صورت افقی بافت های فیبروتیک بریده می شوند را با احتیاط جلو و عقب می‌برد تا نوارهای نگهدارنده اسکار متلاشی شود.

EXIMIA


همینطور پزشک در این روش ابداعی بجای سوراخ کردنهای مکرر توسط سوزن نوکور (روش قدیمی) فقط از یک سوراخ (ایجاد شده با سرسوزن شماره ۱۸) که اغلب کنار گوش و از داخل موهای خط ریش قرار دارد وارد زیر پوست کل ناحیه شده و عملیات سابسیژن و پاره کردن بافتهای فیبروتیک را طی مدت کوتاهی انجام می دهیم. انفیلتراسیون مایع لابلای بافت مورد نظر در محل سابسیژن موجب سهولت انجام کار و بی خطر شدن آن از نظر آسیب به عروق و اعصاب می گردد.

سابسیژن چیست :

همچنین تورم حاصل از تزریق محلول تامیسنت خود موجب هیدرودیسکسیون و باز شدن بافتهای فیبروتیک می گردد.

نوک این وسیله به گونه ای طراحی شده که کند بوده و تیز و برنده نباشد (بر خلاف سوزن نوکور).
درمان 30 ـ 15 دقیقه طول می‌کشد و بیمار بلافاصله پس از اتمام درمان به خانه بازمی‌گردد و کبودی ناشی از درمان ظرف 7 الی 10 روز برطرف می‌شود.

همینطور بعد از عمل ناحیه سوراخ شده بخیه نمی شود چرا که پوست برش داده نشده و فقط یک سوراخ کوچک ایجاد شده است و محل سوراخ بطور طبیعی ترمیم می شود یک پانسمان فشاری در موضع انجام شده و آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت تجویز می شود. ورزش های سنگین و استحمام با آب داغ تا ۴٨ ساعت مجاز نمی باشد.

جهت مطالعه مقاله محافظت ها و عوارض سابسیژن اینجا کلیک کنید

مطلب پیشنهادی

تفاوت اگزیمیا با سایر دستگاه های لاغری

تفاوت اگزیمیا با سایر دستگاه های لاغری تفاوت اگزیمیا با سایر دستگاه های لاغری تکنولوژی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *