قالب وردپرس درنا توس

رویکرد درمانی از بین بردن مو در لیزرها

از بین بردن مو :

تکنیک درمانی از بین بردن مو در تمام انواع لیزر و منابع IPL با شیو کردن قبل از عمل موهای ناحیه مورد نظر آغاز می‌شود. این کار سبب کاهش بوی ایجاد شده به واسطه درمان شده، مانع از هدایت انرژی حرارتی از موهای پیگمانته بلندی که در امتداد سطح پوستی قرار گرفته‌اند به اپیدرم مجاور می‌شود. در ضمن انتقال انرژی لیزر به فولیکول مو را تسریع می‌کند.

اریتم و کراست مختصر پس از درمان، مورد انتظار است. در افرادی که پوست تیره یا به شدت برنزه دارند، ممکن است کاربرد خیلی دقیق هیدروکینون موضعی و ضد آفتاب از هفته‌ها قبل از شروع درمان، برای کاهش صدمه سهوی به پیگمان اپیدرم سودمند باشد.

EXIMIA

افرادی که اخیراً با حمام آفتاب برنزه شده​ اند تا زمانی که حداقل به مدت یک ماه هیدروکینون قبل از درمان استفاده نکرده​ اند، نبایستی تحت درمان جهت از بین بردن مو قرار گیرند. تغییرات پیگمانتاسیون بعد از درمان در افراد تیره پوست نیز مورد انتظار است.

از بین بردن مو

تمام انواع لیزر و منابع IPL که در این فصل مورد بحث قرار گرفتند

زمانی که تقریباً با هر فلونسی استفاده شوند، به طور موقتی سبب کاهش مو در تمام نواحی مورد درمان می ​شوند. اما انتخاب نواحی آناتومیک مناسب و استفاده از فلونس بالاتر، شانس از بین بردن مو پس از جلسات متعدد درمان را بالا می​ برد. هر چند انتظار نداریم در تمام بیماران از بین رفتن دائمی مو را شاهد باشیم، اما کاهش تراکم و ضخامت موها مورد انتظار است.

پارامترهای درمان ایده ​آل باید برای هر بیمار، بر پایه تجربه بالینی و قضاوت حرفه​ ای به طور جداگانه منظور شود.

افراد مبتدی برای بیمارانی که پوست تیره ​ای دارند باید ابتدا انرژی لیزر را در چندین پالس منفرد در نواحی دور از دید پوست با فلونس‌های پایین انرژی تست کنند و سپس به تدریج انرژی خروجی را افزایش دهند. بدین ترتیب مانع ایجاد آسیب‌های ناخواسته اپیدرمی مثل تاول و سفید شدن می​شوند.

کاهش موی دایمی و طولانی ممکن است به دنبال استفاده از تمام سیستم​ های میلی ثانیه مذکور اتفاق بیافتد.

اما اغلب، اختلافات زیادی در نتایج درمان دیده می​ شود. بیشتر بیمارانی که موهای قهوه ​ای تا سیاه دارند به دنبال یک جلسه درمان تأخیر رشد 2 تا 6 ماه را برای از بین بردن مو های خود تجربه می​ کنند معمولاً در زمان درمان مختصری ناراحتی پیش می​ آید. با استفاده از بی حسی موضعی یا تزریقی می​ توان به کاهش درد بیمار کمک کرد.

اریتم و ادم گذرا نیز گهگاه دیده می​ شود و پیگمنتاسیون نامنظم اغلب در 1 تا 3 ماه پس از درمان مشاهده می​ شود.

این تغییرات به دنبال استفاده از لیزرهای Nd:YAG به مراتب کمتر از معمول هستند. تغییرات دائمی پوست، دپیگمنتاسیون، یا اسکار نادر است.

در آخر، مشابه قانونی که در همه لیزرهای از بین بردن مو صدق می​ کند، فلونس بالاتر، نتیجه بهتری به ارمغان می​ آورد.

فلونس انتخابی باید به اندازه​ ای باشد که توسط بیمار تحمل شود و تاول اپیدرمی را موجب نشود.

مطلب پیشنهادی

تفاوت اگزیمیا با سایر دستگاه های لاغری

تفاوت اگزیمیا با سایر دستگاه های لاغری تفاوت اگزیمیا با سایر دستگاه های لاغری تکنولوژی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *