سه‌شنبه , 19 اکتبر 2021
قالب وردپرس درنا توس

ابدومینوپلاستی چیست ؟ (قسمت اول)

ابدومینوپلاستی چیست ؟

ابدومینوپلاستی یکی از روش های جراحی شکم است که باعث سفت کردن، تغییر شکل و بازگرداندن شکم به حالت اولیه می شود.

جراحی شکم (ابدومینوپلاستی ) از مهم ترین جراحی های ترمیمی در دنیا است که می تواند باعث  تغییر شکل و فرم شکم و  اندام شما بشود ، بعد از این جراحی شکم شما لاغرتر، مسطح تر ( صاف تر)، سفت تر( بدون شلی و افتادگی) و بدون هرگونه خطوط استریا (خطوطی که در اثر کشیده شدن پوست بر روی آن ایجاد می شود) خواهد بود .این جراحی به طور مستقیم عوامل ایجاد کننده نافرمی و بدفرمی شکم را از بین خواهد برد . عواملی از قبیل:

  • پوست اضافه
  • چربی اضافه
  • عضلات شکمی شل شده

دلایلی  هستند که فرم کلی شکم را به هم ریخته و ظاهر فرد را چاق و نا فرم خواهد کرد .

ابدومینوپلاستی روشی است که در آن با برش پوست و چربی های اضافه ، شکم را تخت و صاف می کنند . هرچند که در نهایت اسکار باقی مانده در زیر شکم دیده خواهد شد ، اما با توجه به زیبایی اندام بعد از این جراحی ، وجود یک خط برش بسیار نازک بی اهمیت خواهد بود .

ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که شکم بزرگ و آویزانی دارند و روش هایی مانند رژیم غذایی و یا ورزش های سنگین تاثیری در فرم شکم آن ها ندارد ، در واقع افتادگی شکم در این افراد به قدری زیاد است که پوست قدرت لیفت آن را ندارد.

ابدومینوپلاستی چیست

نحوه ی انجام جراحی ابدومینوپلاستی

در این جراحی پزشک با ایجاد برش هایی در ناحیه ی شکم و برداشتن چربی های اضافی، شکم را صاف می کند و در آخر پوست شکم را می کشد و در زیر شکم بخیه می زند.با اینکار افتادگی زیر شکم بیمار به طور کلی از بین رفته و شکم وی صاف خواهد شد.جراح برای ایجاد یک شکم صاف نیاز دارد تا برش های عمیقی به شکم وارد نماید ، معمولا برش ها از زیر شکم (بالای ناحیه تناسلی) تا کناره ی پهلو ها زده خواهند شد ، میزان چربی برداشته و یا پوست برش خورده به حجم و سایز شکم قبل از عمل بستگی دارد.مدت زمان این جراحی با توجه به وضعیت عضلات شکم و میزان چربی ممکن است بین ۳ الی ۵ ساعت طول بکشد.البته عوامل دیگری نیز در این مدت زمان تاثیر گذارند مانند:

ابدومینوپلاستی چیست

  • توقع بیمار
  • سلامت عمومی
  • سیگار
  • و

مطلب پیشنهادی

تفاوت اگزیمیا با سایر دستگاه های لاغری

تفاوت اگزیمیا با سایر دستگاه های لاغری تفاوت اگزیمیا با سایر دستگاه های لاغری تکنولوژی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *