قالب وردپرس درنا توس

لاغری با روش اولتراسونیک

لاغری با روش اولتراسونیک چیست؟

اولتراسونیک یک روش بدون جراحی و غیرتهاجمی برای لاغری می باشد که در آن نشانه های درد و خونریزی و ادم و تروما وجود نخواهد داشت. این مکانیسم در دستگاه اگزیمیا جهت لاغری موضعی و کاهش سایز مناسب می باشد.

امواج اولتراسونیک دسته ای از امواج مکانیکی می باشند که فرکانس نوسانش فراتر از محدوده شنوایی انسان قرار دارد. این مکانیسم در فرکانس ۴۰۰۰۰ هرتز با سرعت زیاد باعث ایجاد لرزش در سلولهای چربی شده که برای از بین بردن دائمی چربی های موضعی در ناحیه های متفاوت از بدن به کار برده می شود.

از طریق این روش می توان چربی های اضافی شکم، پهلو، پشت، ران و سینه را در بین آقایان و خانم ها از بین برد. به طور مثال با انجام این عمل بزرگی سینه در آقایان به شکل دائمی نیز از بین خواهد رفت. به علاوه این روش یکی از راه های موثر جهت از بین بردن سلولیت می باشد.

مکانیسم اولتراسونیک در اگزیمیا

مکانیسم اولتراسونیک در اگزیمیا

همانطور که گفته شد در دستگاه زیبایی و لاغری اگزیمیا امواج اولتراسونیک فرکانسی با قدرت ۴۰۰۰۰ هرتز را با سرعت زیاد جهت لرزش سلولهای چربی ایجاد خواهند کرد.

این روند باعث می شود حباب های هوا به داخل و خارج سلول منتقل شوند و در نهایت در هنگام انفجار حباب های ایجاد شده هوا، فشاری در حدود ۲۰۰ بار ایجاد می گردد که خود باعث فشرده شدن سلول ها از خارج و در داخل این حباب باعث شکاف در غشای سلول می شوند. این مراحل باعث خواهد شد “تری گلیسرید” به “گلیسرین و اسیدهای چرب آزاد” نیز تجزیه شوند.

زمان مشاهده نتایج درمان با اولتراسونیک :

در اکثر موارد نتایج اولتراسونیک کاملا سریع قابل مشاهده خواهد بود. در این روش حداقل تورم ایجاد می شود به همین دلیل نتیجه عمل به سرعت قابل مشاهده است.

EXIMIA

مزایای استفاده از روش اولتراسونیک در اگزیمیا :

 • مناسب برای انواع مختلف پوست
 • کاهش در علائم کشش
 • کاهش خطر سلولیت
 • عدم نیاز به جراحی و استراحت
 • بدون صدمه به پوست سالم و نرمال بدن
 • تغییر در فرم بدن
 • بدون درد و خونریزی

لاغری با روش اولتراسونیک

مکانیسم اولتراسونیک در چاقی موضعی به دو صورت است :

 • اولتراسونیک جراحی

در این روش بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی تنها با برش نیم سانتی روی موضع ایجاد می شود. با استفاده از سوزن های ظریف و مخصوص ترکیب چند دارو و داروی بی حسی به داخل بافت چربی تزریق شده و بی حسی موضعی ایجاد می شود با کمک دستگاه بسیار پیشرفته با کمک امواج ماوراء صوت از طریق پروپ خاصی چربی بطور اختصاصی ذوب شده و بیرون آورده می شود به دلیل آنکه فرکانس این امواج تنها برای چربی تنظیم شده بر سایر عناصر بافت زیر پوستی مثل عروق و اعصاب و بافت همبندی اثر نمی کنند و آنها دست نخورده باقی می مانند در نتیجه خونریزی وجود ندارد و خطر آمبولی بسیار کم می شود و زیر پوست خالی نمی شود (بر خلاف لیپوساکشن معمولی) بنابراین بافت زیر پوست با حداقل آسیب به بهترین صورت ممکن جمع می شود.

لاغری با روش اولتراسونیک

روش لیپوساکشن با کمک امواج ماوراء صوت دارای مزایای زیر نسبت به لیپوساکشن معمولی می باشد :

 1. با ذوب انتخابی فقط چربی ماتریکس کلاژن دست نخورده باقی می ماند و رتراکسیون (کشش) مؤثر پوست خواهد شد.
 2. کشش مکانیکی ( فشار بر بافت زیر پوست ) بسیار کمتری توسط جراح اعمال می شود که کارایی عمل را بهبود می بخشد و شانس عوارض بخصوص درد بعد عمل و ناهمواری سطح عمل بسیار کمتر خواهد بود.
 3. تخلیه  کامل تر و با ظرافت بیشتر چربی که منجر به کاهش بیشتر حجم خواهد شد.
 4. کارایی عمل در نواحی اسکاردار (محل جراحی شده قبلی ) مانند سزارین افزایش می یابد.
 • اوالتراسونیک غیرجراحی

در واقع با استفاده از یک پروب که تنها در سطح پوست به چرخش در می آید باعث شکستن چربیها به صورت تدریجی در جلسات متعدد می گردد. میکروماساژ مکانیکی به هنگام فشردگی و انبساط محیط، امواج طولی فراصوتی روی بافت اثر می‌گذارند و باعث جابجایی آب میان بافتی و در نتیجه باعث کاهش ورم می‌شود.

راحت، بدون درد، بدون زخم و خونریزی است، به ورزش و بستری نیاز ندارد. معایب این روش احتیاج به مدت زمان بیشتری برای درمان دارد. شکستن سلولیت ها میتواند باعث حذف چاقی شود.

هنگامی که با فرکانس ۴۰۰۰۰ هرتز امواج قوی وارد بدن می گردد، از طریق مکانیسم شکستن سلول و پاره کردن جدار سلول انرژی گرمایی تولید می کند و همچنین باعث خروج آب سلول می شود و باعث جمع شدن سلول می گردد. در اثر لرزشی که توسط آن ایجاد می شود باعث فشردگی سلولها و متراکم شدن سلولها می گردد و این پدید باعث اثرات لاغری در ظاهر می گردد.

جهت مطالعه مقاله نور لیزر چگونه بر بافت اثر میگذارد اینجا کلیک کنید 

مطلب پیشنهادی

محافظت ها و عوارض سابسیژن (قسمت دوم )

– محافظت ها و عوارض سابسیژن اقدامات و مراقبت های لازم قبل از انجام سابسیژن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *